24.04.2024

23 kwietnia uczniowie naszego liceum wybrali się do Warszawy na spektakl "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" w Och-Teatrze. To teatralna wersja znanego filmu Petera Weira. Sztuka mówi o prawie do wolności, marzeń, młodzieńczego buntu. Poruszający, pełen emocji spektakl, zapisze się na długo w pamięci widzów.

• Beep - Test

24.04.2024

23.04.2024 r. w naszej szkole odbyły się II Mistrzostwa Szkoły - "Beep-Test"!!!

Oto wyniki: 1. miejsce Karol Brydziński IIIb - 100 odcinków 20 m, 2. Michał Szeluga IVa - 94,

3. Bartosz Krzesiński IIIa - 86, 4. Radosław Budka IVb - 80.

Gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów!!! W tym roku rekordu szkoły - 110 odcinków, należącego do Radosława Budki, nie udało się pobić....może za rok!!! Zapraszamy!!!

• Adam Lewiński

24.04.2024

Nasz Adam Lewiński odbierający z rąk p. dyrektor Danuty Ryszewskiej zaświadczenie finalisty Olimpiady Losy żołnierza i oręża polskiego. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego 1768-1863. Za naszą i waszą wolność. Przypomnijmy , zaświadczenie to daje uprawnienie do zwolnienia z egzaminu maturalnego z historii ze 100% wynikiem. Do matury Adam przystępuje za 3 lata a tu taki sukces. Jeszcze raz bardzo gratulujemy Adamowi i życzymy dalszych sukcesów.

• O Złote Pióro Starosty Żuromińskiego

16.04.2024

Milo nam poinformować, że Łucja Lorkowska zdobyła tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii w XX edycji konkursu ortograficznego o "Złote Pióro Starosty Żuromińskiego". Laureatką drugiego miejsca została Julia Orkwiszewska. Serdeczne gratulacje!

Konkurs przebiegał w trzech etapach: szkolnym, a następnie półfinałowym i finałowym na szczeblu powiatowym. Naszą szkołę w półfinale reprezentowały trzy uczennice: Łucja Lorkowska (1c), Julia Orkwiszewska (1b) oraz Zuzanna Stradomska (4b) i wszystkie przeszły do etapu finałowego. Odbył się on 16 kwietnia w Starostwie Powiatowym.

Czwartek 25.04.2024