• Drodzy Uczniowie!

12 października odbędą się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci przygotowali o sobie krótkie informacje.

Pierwszy z nich to Szymon Brydziński

Kolejny kandydat na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego ​​​​​​​

Ostatni z kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego ​​​​​​​

• Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego

• Powiat Żuromiński w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego realizuje projekt pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” w ramach X Osi priorytetowej „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 dofinansowany ze środków budżetu państwa w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość projektu wynosi: 70 624 291,63 zł, dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi: 45 499 838, 76 zł, natomiast dofinansowanie ze środków budżetu państwa wynosi: 2 374 495,00 zł. Projekt ma na celu podniesienie jakości nauczania w szkołach z terenu Województwa Mazowieckiego i przygotowanie ich do nauki zdalnej, poprzez zakup sprzętu IT i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń dla uczniów i nauczycieli.

Beneficjent: Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Partner: Powiat Żuromiński realizują projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”
              Celem projektu jest podniesienie jakości nauczania w 472 szkołach z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez zakup sprzętu i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń mających na celu przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauki zdalnej.

Dofinansowanie projektu z UE: 45 499 838,76 PLN
              Wartość projektu (ogółem): 70 624 291,63 PLN

• SPARTAKIADA LEKKOATLETYCZNA DLA MŁODZIEŻY SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH Z POWIATU ŻUROMIŃSKIEGO

• W dniu 26.09.2022r. uczniowie: Kacper Bodenszac, Oliwia Biegalska, Mateusz Biegalski, Dominika Góralska, Karol Brydziński, Zuzanna Stankiewicz, Adrian Kulwicki, Radosław Budka, Wiktor Rochoń, Mikołaj Jędrzejewski, Michał Szeluga, Maria Nawotka, Amelia Montowska, Maciej Laskowski, Krystian Piątek, Julia Kwiatkowska reprezentowali naszą szkołę w

"SPARTAKIADZIE LEKKOATLETYCZNEJ DLA MŁODZIEŻY SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH Z POWIATU ŻUROMIŃSKIEGO" w ZST-Z w Żurominie.

Wyniki:

1. Kacper Bodenszac (kl.4Ap)

I m-ce w biegu na 1000m.

2. Zuzanna Stankiewicz (kl.IDp)

I m-ce w biegu na 666m.

3. Dominika Góralska (kl.IAp)

II m-ce w biegu na 333m i III m-ce w biegu na 666m.

4.Karol Brydziński (kl.IIBp)

II m-ce w biegu na 333m.

5.Mateusz Biegalski (kl.3Ap)

III m-ce w biegu na 333m.

Młodzieży LO dziękujemy za udział i zaangażowanie

• Wycieczka do Włoch

Pierwszy dzień podróży do Włoch!

Włochy przywitały nas słońcem i piękną pogodą. Dziś zwiedzaliśmy miasto na wodzie, czyli zachwycającą Wenecję.

Piękny poranek nad Adriatykiem! ​​​​​​​

Asyż w Umbrii, pełne historycznych zabytków miasto św. Franciszka. Dziś zwiedzaliśmy dwie bazyliki: św. Franciszka, w której oglądaliśmy freski Giotta oraz bazylikę św. Klary. Potem spacer urokliwymi, średniowiecznymi uliczkami. Asyż pozostawia po sobie niezapomniane wrażenia. ​​​​​​​

Rzym, czyli wieczne miasto, to kolejny etap naszej podróży. Dziś odwiedziliśmy Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki. ​​​​​​​

Rzym - wracamy na dalsze zwiedzanie. Byliśmy w Watykanie i odwiedziliśmy Bazylikę św. Piotra. Wędrując po mieście zobaczyliśmy Zamek Świętego Anioła, przez most przeszliśmy na Zatybrze i gwarnymi uliczkami dotarliśmy do Piazza Navonna. Tam obejrzeliśmy między innymi Fontannę Czterech Rzek Berniniego. Dalej zwiedzanie Panteonu, a po drodze do Schodów Hiszpańskich - Fontanna di Trevi. W ten sposób pożegnaliśmy piękny Rzym!

A kto wrzucił pieniążek do di Trevi? Kto wrzucił, ten wróci!

Florencja to ostatnie miejsce, które odwiedzany podczas naszej podróży. Katedra Santa Maria del Fiore, kościół Santa Croce, Ponte Vecchio - piękne zabytki stolicy Toskanii zachwycają.

Teraz przed nami już tylko długa droga do domu. Żal odjeżdżać...

• Wycieczka do Polanicy Zdrój

• Właśnie rozpoczynamy naszą przygodę. Pozdrawiamy z Polanicy Zdrój

Adrspach - Skalne Miasto w Czechach

Praga - miasto nie do opowiedzenia

Błędne Skały czyli Narnia w Górach Stołowych

Wrocław - Panorama Racławicka i ... wracamy

• 83 rocznica wybuchu II wojny światowej

• 1 września przypada 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji, jak co roku, odbyły się uroczyste obchody gminne upamiętniające ten dzień.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele naszego liceum, Samorząd Uczniowski oraz poczet sztandarowy.

Pamiętamy!

• Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 za nami!

Uczniowie i nauczyciele naszego liceum zebrali się na hali sportowej, by wspólnie rozpocząć nowy rok szkolny. Nasza szkolna społeczność wzbogaciła się o kolejnych uczniów, w związku z tym odbyło się też uroczyste ślubowanie klas pierwszych.

Wszystkim życzymy wielu sukcesów i realizacji zamierzonych celów!