• Aktualności

  • Aktualności

            • Nasi uczniowie z tytułami Mistrzów Polski!

            • 12–14 czerwca 2026 r. w Sierpcu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Trójboju Siłowym Klasycznym.

              Z dumą informujemy, że nasi uczniowie – Oliwia Czerniak oraz Hubert Adamek z klasy 1b – zdobyli tytuły Mistrzów Polski w swoich kategoriach wiekowych i wagowych.

               Oliwia Czerniak zajęła 1. miejsce w kategorii J16 do 52 kg, uzyskując wynik 212,5 kg.

               Hubert Adamek zajął 1. miejsce w kategorii J16 do 74 kg, osiągając wynik 437,5 kg.

              Serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych osiągnięć sportowych!

            • IV Mistrzostwa Szkoły w „Beep-Teście”

            • 18 czerwca 2026 r. w naszej szkole odbyły się IV Mistrzostwa Szkoły w „Beep-Teście”.

              Wyniki zawodów:

               I miejsce – Bartosz Kępiński (kl. 3d) - 111 odcinków,

               II miejsce – Jakub Cichoń (kl. 1a) – 100 odcinków,

               III miejsce – Piotr Zygadło (kl. 1a) – 98 odcinków,

               IV miejsce – Jonasz Kowalczyk (kl. 2b) – 92 odcinki.

              Tegoroczna edycja przyniosła także nowy rekord szkoły. Dotychczasowy, wynoszący 110 odcinków i ustanowiony w 2023 roku przez Radosława Budkę, został pobity. Nowym rekordzistą szkoły został Bartosz Kępiński (kl. 3d), który osiągnął wynik 111 odcinków.

              Gratulujemy znakomitego osiągnięcia i dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w zawodach!

            • Konkurs wiedzy o przysłowiach i powiedzeniach

            • 16 czerwca odbyło się wręczenie nagród w "Konkursie wiedzy o przysłowiach i powiedzeniach", organizowanym przez bibliotekę szkolną. Wzięli w nim udział uczniowie klas 1a i 1c. Opiekunkami konkursu były p. Elżbieta Gralewska i p. Ewa Zalewska.

              Oto wyniki konkursu:

              I miejsce - Amelia Oryl z klasy 1c;

              II miejsce - Zuzanna Kalkowska z klasy 1a;

              III miejsce - Olivier Woźniak z klasy 1a.

              Serdecznie gratulujemy!

              Dziękujemy sponsorom, którzy ufundowali nagrody dla naszych laureatów: Klinice J. A. Medycyna i Kosmetologia Estetyczna oraz Bankowi Spółdzielczemu w Żurominie.

            • Florencja

            • Ostatni dzień naszej włoskiej przygody spędziliśmy na zwiedzaniu serca Toskanii - Florencji. Naszą wizyta była niezwykle intensywną podróżą w czasie do epoki renesansu. Zobaczyliśmy monumentalną katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną kopułą Brunelleschiego, Babtysterium Jana Chrzciciela, strzelistą dzwonnicę Giotta, główny plac miasta Piazza della Signoria oraz most złotników Ponte Vecchio. Zwiedziliśmy bazylikę Świętego Krzyża, która jest miejscem pochówku wielkich Włochów: Michała Anioła i Galileusza oraz Polaków: kompozytora Michała Kleofasa Ogińskiego, malarza- Michała Bogorii-Skotnickiego oraz Zofii z Czartoryskich Zamoyskiej. Udało nam się dotknąć serca toskańskiej kultury i zobaczyć miejsca, które ukształtowały historię europejskiej sztuki. Florencja pożegnała nas słońcem, zapachem włoskiej kawy i widokami, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

            • Watykan

            • Drugą część rzymskiej przygody rozpoczęliśmy od serca chrześcijaństwa, zachwycając się ogromem placu św. Piotra, potęgą Bazyliki oraz poruszającą Pietą Michała Anioła. Następnie podziwialiśmy barokową Fontannę di Trevi, Piazza Navona, Schody Hiszpańskie i Panteon- architektoniczny cud starożytności i najlepiej zachowaną rzymską świątynię. Ta wyjątkowa trasa była kwintesencją włoskiego „dolce vita”

            • Rzym

            • „Kto widział Rzym- ten widział wszystko”- Johann Wolfgang Goethe. W trzecim dniu naszej wycieczki odbyliśmy podróż do przeszłości - śladami Starożytnego Rzymu. Wędrując po Wiecznym Mieście podziwialiśmy Koloseum, Forum Romanum i Circus Maximus. Zobaczyliśmy najważniejsze wzgórza rzymskie: Palatyn- prawdziwą kolebkę miasta, Kapitol z majestatycznym placem projektu Michała Anioła oraz Awentyn, który urzekł nas spokojem, ukwieconymi alejkami i słynną dziurką od klucza- przez którą widać kopułę Bazyliki św. Piotra. Magia Starożytnego Rzymu zdobyta

            • IX Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny im. Janusza Korzeniowskiego

            • Dziś w Academy International Wawer w Warszawie zakończyły się wieloetapowe zmagania kaligraficzne. Uczennice naszej szkoły, Karina Kasprzycka i Daria Małkowska, zostały finalistkami IX Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego im. Janusza Korzeniowskiego. Gratulujemy dziewczynom talentu i artystycznej wrażliwości na słowo pisane. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

              Część zdjęć pochodzi ze strony organizatora "Piórem i Pazurem".

            • Wycieczka do Warszawy

            • Wycieczka do Warszawy za nami!

              Uczniowie naszej szkoły spędzili dzień pełen wrażeń w stolicy. Podczas wyjazdu odwiedzili Powązki, gdzie mieli okazję zobaczyć Aleję Zasłużonych oraz grób Marii Dąbrowskiej.

              Po części edukacyjnej przyszedł czas

              na integrację i dobrą zabawę. Młodzież sprawdziła swoje umiejętności logicznego myślenia w escape roomie, a następnie wzięła udział w emocjonującej rozgrywce w Quiz Game Arena.

            • Dni otwarte Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

            • 14 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Dniu Otwartym Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, podczas którego mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni oraz wzięli udział w warsztatach i pokazach przygotowanych przez studentów i pracowników uczelni. Podczas pobytu w Białymstoku uczniowie zobaczyli Pałac Branickich wraz z ogrodami pałacowymi. W drodze powrotnej odwiedzili Tykocin- jedno z najstarszych miasteczek Podlasia.

            • Koncert naszych uczennic

            • Gratulujemy wspaniałego debiutanckiego koncertu uczennicom klasy IA – Lenie Gniadkowskiej i Marii Grodek – oraz ich zespołowi NOISE OF SILENCE!

              Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy i z niecierpliwością czekamy na kolejne koncerty!

            • XXII Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Starosty Żuromińskiego

            • 29 kwietnia 2026 roku w Starostwie Powiatowym w Żurominie odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla zwycięzców XXII Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro Starosty Żuromińskiego. Przypominamy, że w kategorii szkół ponadpodstawowych nagrody zdobyli nasi uczniowie: Julia Orkwiszewska (1 miejsce), Sara Woźnowska (2 miejsce), Krystian Stańczak (3 miejsce). Nagrody wręczyli Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski oraz Dyrektor Wydziału Zdrowia i Edukacji Joanna Jucewicz-Morawska.

              Zdjęcia pochodzą ze strony Starostwa Powiatowego w Żurominie.

            • Pożegnanie klas czwartych

            • Dziś było wszystko- zaduma, refleksja, łzy, uśmiech, emocje, pożegnania, oklaski, cisza …

              24 kwietnia swoją naukę w liceum zakończyli uczniowie klas czwartych. Absolwentów

              w poruszający sposób pożegnali trzecioklasiści. W przygotowanym programie artystycznym nie zabrakło wzruszających piosenek, obejrzeliśmy także scenę ukazującą moment przejścia z młodości w dorosłość. Towarzyszyła jej refleksja, że dorastanie, choć nieuniknione, nie oznacza utraty siebie, swoich wartości ani wiary w marzenia.

              Szczególnym momentem uroczystości był występ ucznia klasy czwartej, Marcela Cywińskiego, który z wirtuozerią zagrał

              na pianinie m.in. utwór "My Way".

              W imieniu uczniów klas czwartych społeczność szkolną pożegnali Franciszek Twarogowski oraz Amelia Czaplińska. Podziękowali rodzicom za wsparcie, troskę

              i obecność przez wszystkie lata nauki.

              Do zebranych zwróciła się także dyrektor szkoły- Edyta Gołębiewska. W swoim przemówieniu podkreśliła, że tegoroczni maturzyści kontynuują pięćdziesięcioletnią tradycję liceum. Nawiązała do ciągłości pokoleniowej, wspominając absolwentów, którzy przed laty jako pierwsi opuszczali mury tej szkoły.

              Głos zabrała również przewodnicząca Rady Rodziców Liceum Ogólnokształcącego

              w Żurominie- pani Nina Linek, która w imieniu wszystkich rodziców życzyła młodym odwagi oraz tego, aby zawsze podążali własną drogą.

              To było piękne zakończenie ważnego etapu życia tegorocznych absolwentów.

              Autor zdjęć: KLIK Żuromin.

            • Nowomiejski Słowik

            •  

              Kolejne sukcesy naszych uczniów

              W dniu 18 kwietnia 2026 r. uczennica klasy Ic – Julia Ciesielska – zajęła 3 miejsce w Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej NOWOMIEJSKI SŁOWIK w Nowym Mieście Lubawskim.

              Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć

            • Wycieczka do Gdańska

            • Integracji klas pierwszych ciąg dalszy. Na początku roku szkolnego zwiedzaliśmy Warszawę, dzisiaj Gdańsk. Uczniowie obejrzeli wystawę główną Muzeum II Wojny Światowej oraz zabytki Starego Miasta.

            • Powiatowy Mistrz Ortografii

            • Miło nam poinformować, że w XXII Powiatowym Konkursie Ortograficznym o ZŁOTE PIÓRO STAROSTY ŻUROMIŃSKIEGO pod hasłem POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII w kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyli uczniowie naszej szkoły.

              I miejsce oraz tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii zdobyła Julia Orkwiszewska, uczennica klasy 3b.

              II miejsce zdobyła Sara Woźnowska, uczennica klasy 2b.

              III miejsce zdobył Krystian Stańczak, uczeń klasy 4a.

              Serdecznie gratulujemy!

            • Turniej piłki nożnej

            • 31 marca 2026 r. w hali sportowej przy LO

              w Żurominie odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej 5-osobowej z okazji „Pierwszego Dnia Wiosny 2026”.

              W turnieju wzięło udział 10 drużyn!

              Końcowa klasyfikacja:

              1. miejsce – kl. IVA

              2. miejsce – kl. IIID

              3. miejsce – kl. IIA, B

              4. miejsce – kl. ID

              5. miejsce – kl. IA

              6. miejsce – kl. IVB, C

              7. miejsce – kl. IIIA

              8. miejsce – kl. IB, C

              9. miejsce – kl. IIIB, C

              10. miejsce – kl. IVD

              Gratulacje dla zwycięzców oraz podziękowania dla organizatorów i wszystkich uczniów biorących udział w turnieju!

            • Wycieczka do Państwowej Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie

            • W dniu 27 marca uczniowie naszego liceum wzięli udział w wycieczce do Państwowej Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie. Zajęcia na wydziale pielęgniarstwa były wartościowym doświadczeniem edukacyjnym i poznawczym. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem uczelni wyższej oraz ofertą kształcenia na kierunku pielęgniarstwo. Należy on do obszaru nauk o zdrowiu i przygotowuje do pracy w zawodzie medycznym.

              Podczas wizyty uczestnicy poznali specyfikę studiów pielęgniarskich, które łączą wiedzę teoretyczną z intensywną nauką praktycznych umiejętności, realizowanych m.in. w specjalistycznych pracowniach i centrum symulacji medycznej.

            • Wizyta w Pałacu Prezydenckim

            • 25 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy, podczas której odwiedzili Pałac Prezydencki – siedzibę Prezydenta RP, poznając jego historię oraz znaczenie dla funkcjonowania państwa. Następnie udali się do Muzeum Świat Iluzji, gdzie poprzez interaktywne doświadczenia i eksperymenty mogli odkrywać tajniki iluzji optycznych i dobrze się bawić. Wycieczkę zakończył spacer Krakowskim Przedmieściem, podczas którego uczniowie podziwiali zabytki i poznawali historię miasta. Wyjazd był ciekawą lekcją historii, wiedzy o społeczeństwie oraz okazją do integracji.

            • Pielgrzymka do Częstochowy

            • Blisko 90 maturzystów z naszego liceum uczestniczyło w Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę

              Był to wyjątkowy czas modlitwy, refleksji i zawierzenia nadchodzących egzaminów. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie przeżyć tę ważną chwilę w tak licznym gronie.

              Szczególną rolę podczas Mszy Świętej pełnili nasi uczniowie – maturzyści, którzy służyli jako ministranci

              Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i wspólne świadectwo wiary. Niech ten czas przyniesie spokój i siłę na nadchodzące wyzwania