• Mateusz Gniadkowski Stypendystą Prezesa Rady Ministrów

• 16 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów uczniom, którzy otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów. Stypendystą naszego liceum został uczeń klasy IVa Mateusz Gniadkowski

Mateusz, gratulujemy Ci serdecznie i życzymy dalszych sukcesów

• Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej

• 16 listopada odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej związany z 100. rocznicą urodzin poetki i ogłoszeniem noblistki literacką patronką roku 2023. Organizatorem wydarzenia było Żuromińskie Centrum Kultury.

Z dumą informujemy, że 1. miejsce zajęła Łucja Lorkowska, 2. Julia Jaskulska, 3. Oliwia Szymaniak, zaś wyróżnienie otrzymała Maja Sowińska

Naszą szkołę reprezentowały również Anna Babecka i Gabriela Gąsiorowska.

Gratulujemy nagrodzonym i serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczkom konkursowych zmagań. Życzymy kolejnych sukcesów

• 105. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

• 13 listopada społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie celebrowała 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie, by uczcić ten ważny dla Polaków dzień, przygotowali uroczystość poświęconą wszystkim poległym w obronie ojczyzny. Zaprezentowano program inspirowany fragmentami III cz. „Dziadów” Adama Mickiewicza.

• Narodowe Święto Niepodległości

• 11 listopada, w 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. W obchodach wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły.

• Pomoc dla Stowarzyszenia Cztery Łapy

• 10 listopada uczniowie LO w Żurominie przekazali karmę dla piesków, będących pod opieką Stowarzyszenia Cztery Łapy. Pieniądze na karmę zostały uzyskane z kiermaszu ciast, który odbył się w naszej szkole Przy okazji wizyty w schronisku uczniowie zabrali psy na krótki spacer.

• Uczniowie klasy 1B i 1E z wizytą u króla W Warszawie. Wieczorem odwiedzili Teatr Kwadrat , gdzie obejrzeli spektakl pt.: "Za jakie grzechy?".

• Konkurs Recytatorski Poezji Romantycznej

• Miło nam poinformować, że Łucja Lorkowska zdobyła 2 miejsce w Konkursie Recytatorskim Poezji Romantycznej pod hasłem: "Aleksander Fredro - komediopisarz, bajkopisarz, pamiętnikarz, poeta", który zorganizowało Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Julia Jaskulska i Oliwia Szymaniak zdobyły wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy!

Naszą szkołę reprezentowała również Amelia Czaplińska. Dziękujemy!

Konkurs odbył się 8 listopada i był skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, pułtuskiego, płońskiego, żuromińskiego, przasnyskiego i makowskiego. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 22 uczniów. Po recytacjach wszyscy uczestnicy wydarzenia mieli okazję wysłuchać wykładu dr. Marcina Lutomierskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na temat: "Aleksander Fredro - szkic do portretu nieoczywistego".

Jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje nagrodzonym i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie! Życzymy dalszych sukcesów!

• Adrian Kulwicki Młodzieżowcem Miesiąca Październik 2023

• Uczeń klasy 4b AdrianKulwicki, zawodnik Skrwy Skrwilno (Kujawsko - Pomorski Związek Piłki Nożnej), zdobył tytuł Młodzieżowca Miesiąca Październik 2023 w konkursie zorganizowanym przez Kujawską Piłkę Football Leaks. W głosowaniu internetowym zdobył 683 głosy!!! Gratulujemy!!!

• Zaczarowany dzień

• Dzisiaj w naszej szkole odbył się "Zaczarowany Dzień". Inicjatorem akcji był Samorząd Uczniowski . Nagrodziliśmy najbardziej zaczarowane osoby.

• Stypendia dla uzdolnionych uczniów

• W dniu 31 października 2023r. w Starostwie Powiatowym w Żurominie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów uzdolnionym uczniom szkół prowadzonych przez powiat żuromiński. Nagrody wręczył Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski.

W uroczystym wręczeniu nagród uczestniczyli również rodzice uczniów, którzy otrzymali stypendium oraz dyrektorzy szkół ponadpodstawowych. Stypendia dla uzdolnionych uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionej Młodzieży za rok szkolny 2022/2023 otrzymali uczniowie naszego liceum:

Julia Jaskulska – uczennica klasy 3 b oraz Dawid Drygas - uczeń klasy 3 a.

Składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

• XIX Kampania Białych Serc

• Nasz szkoła przystąpiła do XIX Kampanii Białych Serc - Europejskiego Solidarnego Protestu Przeciwko Narkotykom i Przemocy . Oprócz działań happeningowych odbędą się lekcje tematyczne z psychologiem i pedagogiem szkolnym.

• Kasztanobranie dla Zuzi

• Brawo Wy!!!

Jesteście wspaniali. Nasze wspólne kasztanobranie dla Zuzi zakończone z wynikiem 3 ton i 330kg

POMAGAMY, BO LUBIMY POMAGAĆ!

Dziękujemy serdecznie za wsparcie wszystkim osobom indywidualnym oraz szkołom:

Szkoła Podstawowa w Poniatowie

Szkoła Podstawowa w Raczynach