• Aktualności

      • Światowy Dzień Bez Papierosa

      • Dziś Światowy Dzień Bez Papierosa. Pierwsze klasy podczas zajęć plastycznych wymyślały hasła do swojej miniinstalacji plastycznej umieszczonej w przestrzeni szkoły. Akcję koordynowała pielęgniarka szkolna.

      • Wycieczka do Paryża

      • Pozdrowienia ze słonecznego Reims.  Naszą przygodę zaczynamy od Szampanii i Katatedry Notre-Dame w Reims.

       Nasza paryska przygoda trwa. Miasto artystów i zakochanych, przesiąknięte wyjątkową atmosferą. Atrakcje Paryża to nie tylko wieża Eiffla...

       Au revoir! Żegnamy Paryż. Przed nami dzień pełen przygód - Disneyland

       Disneyland - magiczna kraina Myszki Miki i jej przyjaciół. Niezwykłe królestwo Walta Disneya. Uśmiech nie schodził nam z twarzy! ​​​​​​​

      • Konkurs na opowiadanie

      • Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs prozatorski z okazji 50-lecia liceum! Wszyscy, którzy chcą wziąć w nim udział, mają za zadanie stworzyć opowiadanie o dowolnej tematyce, ale nawiązujące do słów Marii Dąbrowskiej: „W każdej rzeczy szukać czegoś dobrego”. Nawiązanie może mieć charakter cytatu, motta, dowolnego odwołania. Szczegółowe informacje znajdziecie w załączonym regulaminie.

       Zachęcamy do wzięcia udziału!

       REGULAMIN KONKURSU

        

      • Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas czwartych

      • 28 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas czwartych. Abiturientów żegnali ich koledzy z klas trzecich podczas przygotowanego specjalnie na tę okazję programu. Zostały wręczone świadectwa i nagrodzeni najlepsi uczniowie.

       Życzymy wszystkim przyszłym maturzystom szczęścia na egzaminach i realizacji wszelkich planów!

       Statuetki i podziękowania dla maturzystów za "Szczególne osiągnięcia sportowe w latach szkolnych 2019 - 2023"!!! Dziękujemy!!!

       Maja Lubaczewska Osobowość Roku Szkolnego 2022/2023. Gratulujemy Maju! Nie zmieniaj się.

      • Konkurs recytatorski

      • 28 kwietnia w Żuromińskim Centrum Kultury odbył się konkurs recytatorski poświęcony twórczości Aleksandra Fredry w 230. rocznicę urodzin artysty. Naszą szkołę reprezentowały Amelia Czaplińska, Julia Jaskulska i Oliwia Szymaniak. Dziewczęta recytowały fragmenty komedii Fredry - "Zemsta" i "Śluby panieńskie" oraz wiersz "Trzy chwile".

       Oto wyniki:

       1 miejsce - Julia Jaskulska;

       2 miejsce - Amelia Czaplińska;

       3 miejsce - Oliwia Szymaniak.

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      • Wycieczka do Warszawy

      • 26 kwietnia uczniowie naszego liceum wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Warszawy. Najpierw odwiedzili wystawę "Monet i impresjoniści" w Art Box Experience. To multisensoryczny pokaz, podczas którego, dzięki najnowocześniejszemu systemowi mapowania wideo i animacji, można poznać dzieła m. in. Moneta, Renoira, Degasa, Cézanne'a. Potem w Teatrze Capitol uczniowie obejrzeli musical "Friends", ukazujący problemy współczesnych nastolatków i relacje między nimi.

      • Światowy Dzień Ziemi

      • W ramach Światowego Dnia Ziemi młodzież naszej szkoły sprzątała odcinek drogi Żuromin - Poniatowo. Akcję koordynowała p. Beata Łasicka.

      • 1 miejsce drużyny dziewcząt w Mistrzostwach Rejonu

      • 5 kwietnia w Płońsku odbyły się Mistrzostwa Rejonu Ciechanów w piłce siatkowej dziewcząt szkół średnich. Drużyna naszego liceum zdobyła 1 miejsce.

       Oto szczegółowe wyniki:

       1 miejsce - LO Żuromin

       2 miejsce - ZS nr 2 Płońsk

       3 miejsce - ZS nr 1 Płońsk

       4 miejsce - ZS nr 2 Mława

       5 miejsce - I LO Ciechanów

       Serdecznie gratulujemy!

      • Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

      • 31 marca odbył się XIV Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania zorganizowany przez Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną oraz M-GOK w Bieżuniu. W tym roku konkurs poświęcony był twórczości Aleksandra Fredry. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Julia Jaskulska, Amelia Czaplińska i Oliwia Szymaniak, które swoimi występami zachwyciły zarówno publiczność, jak i jury.

       W gronie laureatów znalazły się:

       I miejsce - Julia Jaskulska z klasy IIb,

       III miejsce - Oliwia Szymaniak z klasy IIa.

       Reprezentantkom naszej szkoły serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      • Rekolekcje Wielkopostne 2023

      • W poniedziałek, 27 marca, w ramach naszych rekolekcji wielkopostnych, gościliśmy w naszej wspólnocie Piotra Zalewskiego i Jacka Zajkowskiego, którzy tworzą grupę ,,Wyrwani z niewoli”. Nasza Młodzież uczestniczyła w Koncercie profilaktyczno-ewangelizacyjnym. Świadectwo życia i nawrócenia Piotra i Jacka, ich muzyka z głębokim, chrześcijańskim przesłaniem, niech staną się dla nas pomocą w stawaniu w prawdzie oraz kształtowaniu prawdziwego człowieczeństwa… Dzięki bardzo za Waszą obecność…

       Pozwólmy Bogu wyrywać się z naszych różnych ludzkich kajdan niewoli… aby prawdziwie żyć…

      • Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

      • Zgodnie z wieloletnią tradycją, w piątek, 24 marca 2023 r., uczniowie klas maturalnych naszego Liceum wyruszyli do Częstochowy. Młodzież klas 4a, 4b, 4c i 4d wraz z opiekunami: ks. Tomaszem Baranowskim, panią Ewą Marzec, panią Katarzyną Kruk, panią Edytą Gołębiewską, panią Danutą Drążewską, panią Aliną Spychalską i panią Justyną Czarnomską uczestniczyli w dorocznej Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Płockiej na Jasną Górę, aby prosić Boga przez ręce Matki Bożej o potrzebne łaski i pomoc podczas majowych egzaminów maturalnych.

       Konferencja p. Ewy Liegman, wspólna droga krzyżowa na wałach, Msza św. w Bazylice, sakrament pokuty i pojednania to główne punkty tegorocznego spotkania młodzieży u stóp tronu Jasnogórskiej Pani. Nasi uczniowie, Maja Lubaczewska, Amelia Czyżyk i Rafał Spychalski, czynnie zaangażowali się w Liturgię Słowa.

       Nasi żuromińscy licealiści są już na ostatniej prostej przed egzaminem dojrzałości… Niech ten piękny dzień, pełen duchowego wzmocnienia i nadziei, pomoże im jak najlepiej przeżyć ten czas zbierania dorodnych owoców swojej wieloletniej, naukowej pracy…

      • Wycieczka do Warszawy

      • 21 marca 2023 roku, pierwszego dnia wiosny wybraliśmy się na zaplanowaną wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki była lekcja historyczna na Zamku Królewskim, dawnej siedzibie władców Polski. Tu byliśmy uczestnikami lekcji historycznej o ciekawym tytule "Z wizytą u króla". To była prawdziwa wizyta. Obejrzeliśmy królewskie apartamenty oraz Salę Tronową. Naszą szczególną uwagę przykuły obrazy Rembrandta oraz płótna Bernarda Bellotto, zwanego Canalettem. To dzięki tym dziełom odbudowano zniszczoną po wojnie Warszawę. Naszą wycieczkę zakończyliśmy wizytą w Teatrze Kwadrat. Obejrzeliśmy sztukę "Ślub doskonały". Błyskotliwe dialogi, doskonały humor, wartka akcja.

       Śmiało możemy powiedzieć, że wycieczka była udana.