• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Nagrodzono uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz tych z najlepszą frekwencją. Dyrektor szkoły p. Danuta Ryszewska złożyła wszystkim podziękowania za całoroczną pracę i życzyła udanych, bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

• Stypendyści naszej szkoły

• Miło nam poinformować, że uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie, po raz kolejny zostali stypendystami Marszałka Województwa Mazowieckiego w ramach projektu "Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka". W tym roku stypendium otrzymali :Natalia Marzec - klasa IV ARafał Spychalski - klasa IV AMateusz Gniadkowski - klasa III ADawid Drygas - klasa II AJulia Jaskulska - klasa II BDominika Grzywińska - klasa I AZofia Zdunek - klasa I AWiktoria Pacholec - klasa I AWarunkiem otrzymania stypendium są wysokie wyniki w nauce lub udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Stypendia są dla uczniów dużym finansowym wsparciem, które mogą przeznaczyć na udział w zajęciach, warsztatach, kursach maturalnych, językowych czy konferencjach naukowych oraz na zakup sprzętu komputerowego lub książek.Wszystkim stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz zachęcamy do rozwijania pasji i pogłębiania wiedzy.

• Turniej Halowej Piłki Nożnej

• Dnia 01.06.2023 r. w Hali Sportowej przy LO w Żurominie odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej 6-osobowej z okazji Dnia Dziecka 2023. W turnieju wzięło udział 8 drużyn.

Końcowa klasyfikacja:

1 m-ce kl.IIB,

2 m-ce kl.IIIB,

3 m-ce kl.IA,

4 m-ce kl.IIIA,

5 m-ce kl.IIIC,

6 m-ce kl. IIA,

7 m-ce kl. IB,C,

8 m-ce kl.ID.

Gratulujemy!!!!

• Konkurs ortograficzny

• 30 maja odbyło się uroczyste wręczenie nagród w XIX edycji Konkursu Ortograficznego "O Złote Pióro Starosty Żuromińskiego" pod hasłem POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII. W kategorii szkół ponadpodstawowych uczniowie naszego liceum zajęli wszystkie trzy miejsca.

Tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii 2023 zdobyła Agata Rochna.

Laureatką drugiego miejsca została Zuzanna Stradomska, a trzecie miejsce zajął Szymon Wojtkiewicz.

Serdeczne gratulacje i brawa dla wszystkich laureatów!

Uroczystość wręczenia nagród swoimi występami uświetnili nasi artyści: Zuzanna Chądzyńska, Amelia Czaplińska i Hubert Spychała. Dziękujemy!