• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Nagrodzono uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz tych z najlepszą frekwencją. Dyrektor szkoły p. Danuta Ryszewska złożyła wszystkim podziękowania za całoroczną pracę i życzyła udanych, bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

• Stypendyści naszej szkoły

• Miło nam poinformować, że uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie, po raz kolejny zostali stypendystami Marszałka Województwa Mazowieckiego w ramach projektu "Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka". W tym roku stypendium otrzymali :Natalia Marzec - klasa IV ARafał Spychalski - klasa IV AMateusz Gniadkowski - klasa III ADawid Drygas - klasa II AJulia Jaskulska - klasa II BDominika Grzywińska - klasa I AZofia Zdunek - klasa I AWiktoria Pacholec - klasa I AWarunkiem otrzymania stypendium są wysokie wyniki w nauce lub udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Stypendia są dla uczniów dużym finansowym wsparciem, które mogą przeznaczyć na udział w zajęciach, warsztatach, kursach maturalnych, językowych czy konferencjach naukowych oraz na zakup sprzętu komputerowego lub książek.Wszystkim stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz zachęcamy do rozwijania pasji i pogłębiania wiedzy.

• Turniej Halowej Piłki Nożnej

• Dnia 01.06.2023 r. w Hali Sportowej przy LO w Żurominie odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej 6-osobowej z okazji Dnia Dziecka 2023. W turnieju wzięło udział 8 drużyn.

Końcowa klasyfikacja:

1 m-ce kl.IIB,

2 m-ce kl.IIIB,

3 m-ce kl.IA,

4 m-ce kl.IIIA,

5 m-ce kl.IIIC,

6 m-ce kl. IIA,

7 m-ce kl. IB,C,

8 m-ce kl.ID.

Gratulujemy!!!!

• Konkurs ortograficzny

• 30 maja odbyło się uroczyste wręczenie nagród w XIX edycji Konkursu Ortograficznego "O Złote Pióro Starosty Żuromińskiego" pod hasłem POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII. W kategorii szkół ponadpodstawowych uczniowie naszego liceum zajęli wszystkie trzy miejsca.

Tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii 2023 zdobyła Agata Rochna.

Laureatką drugiego miejsca została Zuzanna Stradomska, a trzecie miejsce zajął Szymon Wojtkiewicz.

Serdeczne gratulacje i brawa dla wszystkich laureatów!

Uroczystość wręczenia nagród swoimi występami uświetnili nasi artyści: Zuzanna Chądzyńska, Amelia Czaplińska i Hubert Spychała. Dziękujemy!

• Światowy Dzień Bez Papierosa

• Dziś Światowy Dzień Bez Papierosa. Pierwsze klasy podczas zajęć plastycznych wymyślały hasła do swojej miniinstalacji plastycznej umieszczonej w przestrzeni szkoły. Akcję koordynowała pielęgniarka szkolna.

• Wycieczka do Paryża

• Pozdrowienia ze słonecznego Reims.  Naszą przygodę zaczynamy od Szampanii i Katatedry Notre-Dame w Reims.

Nasza paryska przygoda trwa. Miasto artystów i zakochanych, przesiąknięte wyjątkową atmosferą. Atrakcje Paryża to nie tylko wieża Eiffla...

Au revoir! Żegnamy Paryż. Przed nami dzień pełen przygód - Disneyland

Disneyland - magiczna kraina Myszki Miki i jej przyjaciół. Niezwykłe królestwo Walta Disneya. Uśmiech nie schodził nam z twarzy! ​​​​​​​

• Konkurs na opowiadanie

• Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs prozatorski z okazji 50-lecia liceum! Wszyscy, którzy chcą wziąć w nim udział, mają za zadanie stworzyć opowiadanie o dowolnej tematyce, ale nawiązujące do słów Marii Dąbrowskiej: „W każdej rzeczy szukać czegoś dobrego”. Nawiązanie może mieć charakter cytatu, motta, dowolnego odwołania. Szczegółowe informacje znajdziecie w załączonym regulaminie.

Zachęcamy do wzięcia udziału!

• Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas czwartych

• 28 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas czwartych. Abiturientów żegnali ich koledzy z klas trzecich podczas przygotowanego specjalnie na tę okazję programu. Zostały wręczone świadectwa i nagrodzeni najlepsi uczniowie.

Życzymy wszystkim przyszłym maturzystom szczęścia na egzaminach i realizacji wszelkich planów!

Statuetki i podziękowania dla maturzystów za "Szczególne osiągnięcia sportowe w latach szkolnych 2019 - 2023"!!! Dziękujemy!!!

Maja Lubaczewska Osobowość Roku Szkolnego 2022/2023. Gratulujemy Maju! Nie zmieniaj się.

• Konkurs recytatorski

• 28 kwietnia w Żuromińskim Centrum Kultury odbył się konkurs recytatorski poświęcony twórczości Aleksandra Fredry w 230. rocznicę urodzin artysty. Naszą szkołę reprezentowały Amelia Czaplińska, Julia Jaskulska i Oliwia Szymaniak. Dziewczęta recytowały fragmenty komedii Fredry - "Zemsta" i "Śluby panieńskie" oraz wiersz "Trzy chwile".

Oto wyniki:

1 miejsce - Julia Jaskulska;

2 miejsce - Amelia Czaplińska;

3 miejsce - Oliwia Szymaniak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• 26 kwietnia uczniowie naszego liceum wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Warszawy. Najpierw odwiedzili wystawę "Monet i impresjoniści" w Art Box Experience. To multisensoryczny pokaz, podczas którego, dzięki najnowocześniejszemu systemowi mapowania wideo i animacji, można poznać dzieła m. in. Moneta, Renoira, Degasa, Cézanne'a. Potem w Teatrze Capitol uczniowie obejrzeli musical "Friends", ukazujący problemy współczesnych nastolatków i relacje między nimi.

• Światowy Dzień Ziemi

• W ramach Światowego Dnia Ziemi młodzież naszej szkoły sprzątała odcinek drogi Żuromin - Poniatowo. Akcję koordynowała p. Beata Łasicka.

• 1 miejsce drużyny dziewcząt w Mistrzostwach Rejonu

• 5 kwietnia w Płońsku odbyły się Mistrzostwa Rejonu Ciechanów w piłce siatkowej dziewcząt szkół średnich. Drużyna naszego liceum zdobyła 1 miejsce.

Oto szczegółowe wyniki:

1 miejsce - LO Żuromin