30 września, w poniedziałek odbędą się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Mamy zaszczyt przedstawić tegorocznych kandydatów na stanowisko przewodniczącej/przewodniczącego SU: Amelia Czaplińska z klasy 3c, Franciszek Twarogowski z 3a i Zuzanna Wiśniewska z 2b. Życzymy powodzenia podczas głosowania!
Wybory do samorządu uczniowskiego
Powrót z Chorwacji
Ostatnim naszym miejscem odwiedzin była stolica Chorwacji Zagrzeb. Udaliśmy się na spacer po zabytkowym centrum miasta, gdzie podziwialiśmy secesyjne kamienice i wiele barokowych budynków górujących nad całym Zagrzebiem.
Wystawa grzybów
W naszej szkole można było obejrzeć wystawę przygotowaną przez pracowników Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Żurominie oraz Nadleśnictwa Dwukoły. Mili goście w sposób niezwykle ciekawy opowiadali o grzybach jadalnych, niejadalnych i trujących.
Wycieczka Słowenia i Chorwacja
- 3
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania miejscowości Bled, gdzie w urokliwym miejscu znajduje się obronny zamek. Planicy nie trzeba przedstawiać. Tu nasz mistrz olimpijski Kamil Stoch w zawodach Lotów Narciarskich pobił rekord długości skoków osiągając wynik 251 m.
Następnego dnia zwiedziliśmy przepiękną stolicę Słowenii - Lublanę. Miasto znane jest z pięknych mostów oraz wzgórza ze średniowiecznym zamkiem. Zobaczyliśmy także Jaskinię Postojną, zaliczaną do najpiękniejszych i największych jaskiń na świecie. Stalagmity i stalaktyty o różnych formach tworzą tu bajkowy świat ciągnący się na długości ponad 24 kilometrów.
Triest i Palmanova to kolejne miasta zwiedzane podczas naszej wycieczki. Triest jest dużym portowym miastem pełniącym funkcję stolicy regionu północno-wschodniej części Włoch. Drugiemu zaś przyświecała idea stworzenia „miasta idealnego” z centralnym placem oraz z idealnie prostymi i symetrycznymi ulicami tworzącymi kształt płatka śniegu. Wygląd miasta sprzed 400 lat został zachowany do dzisiaj.
Zbiórka dla Zuzi
Dołączcie do nas! WIELKIE kasztanobranie dla Zuzi! KAŻDY kilogram kasztanów ma znaczenie!
Praga, Sky Bridge i Muzeum Zabawek
Praga - miasto o stu wieżach, matka miast. To tylko niektóre z określeń, którymi opisuje się stolicę Czech. Jedno z najbardziej magicznych miast Europy oczarowało nas swoją różnorodnością.
SKY BRIDGE 721. Najdłuższy wiszący most na świecie dla pieszych.
Wyjątkowe chwile spędzone 95 m nad ziemią nad górską doliną Mlýnský potok. Przejście po 721-metrowej kładce z jednego grzbietu górskiego na drugi. Wymagało to odrobiny odwagi, ale zapewniło niezwykłe i niezapomniane wrażenia. Dodatkowe emocje podczas zjazdu Mamucią Kolejką Górską.
SKY WALK - licząca przeszło 700 metrów długości ścieżka w chmurach na Dolni Moravie "wije się" na wysokości 1116 m n.p.m. Rozciąga się z niej widok na Masyw Śnieżnika, rzekę Moravę, pasmo Jesioników, Suche wierchy i piękne Karkonosze.
Ostatniego dnia naszej podróży odwiedziliśmy Muzeum Zabawek w Kudowie - Zdroju, gdzie znajduje się m.in. oryginalna postać misia Coralgola Przenieśliśmy się do beztroskiego świata dzieciństwa, gdzie mieliśmy możliwość stworzenia własnej zabawki.
Po południ, w ramach relaksu, odwiedziliśmy kręgielnię, gdzie miło spędziliśmy czas w gronie przyjaciół.
Rekrutacja kandydatów na radnych III kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego
Wycieczka na południe Polski
Naszą przygodę zaczęliśmy od podróży w głąb ziemi - kopalni złota w Złotym Stoku.
W towarzystwie przewodnika zobaczyliśmy 500 - metrowy odcinek Sztolni Gertruda, odbyliśmy podróż podziemnym pomarańczowym tramwajem. Mieliśmy również okazję wejść do Sztolni Ochrowej, przejść chodnikiem śmierci oraz spłynąć łodzią podziemną trasą.
Szkoda tylko, że żadnej ze sztabek złota nie mogliśmy zabrać ze sobą
Maja i Zuzia Jabłońskie w The Voice of Poland!
Serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia odcinka programu THE VOICE OF POLAND, w którym wystąpią utalentowane absolwentki naszej szkoły Maja i Zuzia Jabłońskie! To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć, jak dziewczyny rozwijają muzyczne pasje i prezentują swoje niesamowite umiejętności na scenie. Bądźcie z nami i wspierajcie nasze gwiazdy!
Data: 7 września 2024r.
Godzina: 20:00
Transmisja w TVP 2
Nie przegapcie tego! Będzie magicznie!
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
2 września w naszym liceum odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025. Pani dyrektor Edyta Gołębiewska powitała całą szkolną społeczność, przybyłych gości i złożyła życzenia owocnej pracy oraz wielu sukcesów edukacyjnych. Następnie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.
Uroczystość była też okazją do podziękowania za wieloletnią pracę dotychczasowej dyrekcji - p. Danucie Ryszewskiej i p. Wojciechowi Gralewskiemu.
11
85 rocznica wybuchu II wojny światowej
1 września obchodziliśmy 85 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji odbyła się Msza Święta oraz uroczystości pod pomnikiem upamiętniającym poległych i zamordowanych w obronie Ojczyzny w czasie II wojny światowej. W obchodach uczestniczyła delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym.
PAMIĘTAMY!!!
26
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego
Nabór na stanowisko głównego księgowego
Nabór na wolne stanowisko pracy
Wykaz podręczników dla klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025
Odbiór świadectw dojrzałości
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 😊😊🌷🌹
- 39
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
Wręczenie nagród laureatom XX Konkursu Ortograficznego
18 czerwca 2024 r. w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XX Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro Starosty Żuromińskiego.
Przypominamy, że laureatkami z naszego liceum zostały:
1 miejsce - Łucja Lorkowska,
2 miejsce - Julia Orkwiszewska.
Wręczenia nagród dokonał Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski wraz z Dyrektorem Wydziału Zdrowia i Edukacji Joanną Jucewicz – Morawską.
Gratulujemy!!!
Zdjęcia pochodzą ze strony Starostwa Powiatowego w Żurominie.
Wycieczka do Paryża
Uczniowie naszej szkoły odwiedzili dzisiaj Strasburg. Wizytę w tym uroczym mieście rozpoczęli od spaceru po Starówce. Następnie mogli przyjrzeć się imponującej Katedrze Notre Dame. Kolejną atrakcją był rejs po kanałach przez najważnieje dzielnice oraz widok budynku Parlamentu Europejskiego.
4Pierwszy dzień pobytu w Paryżu dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń. Na początku uczniowie odwiedzili największą atrakcję stolicy Francji, czyli Wieżę Eiffla. Później przyszedł czas na rejs po Sekwanie, w czasie którego można było zobaczyć miasto z wodnej perspektywy. Nie mogło również zabraknąć spaceru po najsłynniejszej ulicy świata- Champs Elysees. Uczniowie mieli też okazję obejrzeć monumentalny Łuk Tryumfalny, stanowiący zakończenie perspektywy Pól Elizejskich. Na zakończenie dnia prawdziwa gratka, czyli dzielnica Montmartre, Bazylika Sacre Coeur i przepiękna panorama całego Paryża.
21Kolejny dzień pobytu we Francji rozpoczął się od wizyty w Wersalu. Uczniowie spacerowali po najpiękniejszych na świecie ogrodach w stylu francuskim. Po wizycie w siedzibie Ludwika XIV zwiedzający przenieśli się do paryskiego ogrodu, zwanego Ogrodem Luksemburskim. Na trasie wycieczki nie mogło zabraknąć Katedry Notre Dame, Panteonu, Sorbony, supernowoczesnej dzielnicy La Defense, czyli paryskiego odpowiednika Manhattanu oraz ekstrawaganckiego Centrum Pompidu.
14Disneyland
26Ostatni dzień pobytu w Paryżu uczniowie rozpoczęli od zobaczenia zabytkowego cmentarza Pere Lachaise, na którym pochowani są między innymi Fryderyk Chopin oraz Edith Piaf. Następnie udali się do Muzeum Perfum Fragonard, aby zapoznać się z techniką produkcji zapachów. W dalszej części programu wycieczki można było obejrzeć budynek Opery Garnier, plac Vendome oraz Palais- Royal. Na zakończenie dnia najsłynniejsze muzeum świata- Luwr, w którym mieszczą się dzieła malarstwa i rzeźby, między innymi Mona Lisa Leonarda da Vinci.
11
Archiwum Aktualności