• Wojna oczami młodzieży

• Dziś uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z dziennikarką p. Ewą Michałowską. Tematem spotkania była rozmowa na temat inwazji rosyjskiej w Ukrainie, pt.: "Wojna oczami młodzieży". Uczniowie mieli sposobność wypowiedzieć się, jakie mieli wyobrażenie o wojnie, czy śledzą informacje co do jej przebiegu, czy mają kontakt z uchodźcami, czy myślą o tym, co będzie dalej, jakie przewidują scenariusze tego konfliktu.

Audycji będzie można wysłuchać w radiu, na którą bardzo serdecznie zapraszamy.

• Sukces Aleksandry Pudlak

• Miło jest nam poinformować, iż uczennica klasy maturalnej Aleksandra Pudlak została zakwalifikowana do finału 46. Olimpiady Artystycznej w sekcji historii sztuki.

Organizacją przedsięwzięcia zajmuje się Muzeum Narodowe w Warszawie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej. Olimpiada sprawdza umiejętności uczestników w kwestii analizy dzieła sztuki oraz wiedzę historyczną dotyczącą wielu artystów. Do finału dochodzi około 100 osób, zaś komisja wyłania około 16 laureatów z całej Polski. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

• Turniej piłki nożnej

• "Międzyklasowy turniej halowej piłki nożnej" z okazji pierwszego dnia wiosny:

- 1 miejsce klasa 3b,d,

- 2 miejsce klasa 1bp,

- 3 miejsce klasa 3a.

• Pomoc dla Ukrainy

• Zakończona została zbiórka żywności, którą przekazano bezpośrednio do objętej wojną Ukrainy i uchodźców przebywających na terenie powiatu żuromińskiego. Samorząd Uczniowski zakończył też zbiórkę pieniędzy. Zebrana kwota 1347,70 złotych przekazana została na konto PCK.

Dziękujemy serdecznie

• Finał LII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

• Mikołaj Jędrzejewski zakwalifikował się do finału LII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego!

Trzystopniowa Olimpiada przeznaczona jest dla uczniów szkół średnich. W Polsce prowadzona jest bez przerwy od 1970 r. Została utworzona przy Instytucie Badań Literackich PAN z inicjatywy ówczesnych władz oświatowych oraz przedstawicieli Instytutu.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział troje uczniów z naszej szkoły: Aleksandra Pudlak, Filip Obrębski (uczestnicy II etapu) i Mikołaj Jędrzejewski (finał).

Wszystkim gratulujemy osiągniętych rezultatów, a Mikołajowi życzymy powodzenia w finale!

• Turniej piłki siatkowej z okazji Dnia Kobiet

• Z okazji Dnia Kobiet odbył się "Międzyklasowy turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych".

1 miejsce zajęła klasa Ibp, 2 miejsce klasa 2bp, 3 miejsce klasa 3a.

Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym reprezentacjom klas dziękujemy za udział w turnieju!

• Ulotka informacyjna dla uchodźców z Ukrainy

• Biuro Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przygotowało ulotki informacyjne dla uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy przekroczyli granicę Polski. W ulotce znajdują się podstawowe informacje o punktach recepcyjnych, opiece medycznej, a także o możliwościach poszukiwania pracy, edukacji dla dzieci oraz legalizacji pobytu wraz z telefonami i adresami internetowymi, pod którymi można uzyskać więcej informacji. Materiały w czterech wersjach językowych (ukraiński, rosyjski, polski, angielski) znaleźć można na stronie internetowej www.prezydent.pl oraz poniżej.

• Stypendia Prezesa Rady Ministrów

• Stypendyści Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2021/2022:

Aleksandra Piotrowska - klasa III a, Natalia Marzec - klasa III Ap i Radosław Budka - klasa II Bp

Graulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• Góra Grosza

• " Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie. "

Dziękujemy wszystkim

• #SolidarniZUkrainą 🇵🇱🇺🇦

Samorząd Uczniowski w naszej szkole prowadzi zbiórki, mające na celu wsparcie mieszkańców Ukrainy. Uczestniczymy w akcji "Paczka na Kresy", zbierając żywność o przedłużonym okresie ważności. Również prowadzona jest zbiórka pieniędzy, która wesprze działania Polskiego Czerwonego Krzyża, pomagajacego uchodźcom z Ukrainy.Zachęcamy do wzięcia udziału w akcjach!💙💛