• Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022

• 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki otrzymali świadectwa i nagrody książkowe z rąk p. dyrektor D. Ryszewskiej, p. wicedyrektora W. Gralewskiego oraz przewodniczącej Rady Rodziców p. N. Linek. Nagrodzono również uczniów odnoszących w tym roku znaczące sukcesy w olimpiadach i konkurach przedmiotowych. Ponadto wręczono przechodnie puchary klasom o najwyższej średniej i nalepszej frekwencji.

• Nietypowa lekcja historii

• 31maja w naszej szkole miała miejsce nietypowa lekcja historii, którą poprowadził uczeń miejsowego Technikum-Adam Szymański. Pomysłodawcą takiego spotkania był kolega Adama, uczeń klasy 2Ap, który jest zachwycony zajęciem hobbistycznym swojego kolegi. Adam podzielił się swoją wiedzą a w praktyce zastosował pokazowe techniki walki występujące w średniowiecznej Europie do XV wieku a także strój towarzyszący rycerzom w walkach.

Gratulacje dla Adama i jego zainteresowań.

• Spotkanie z Wiesławem Pasztą

• 31 maja odbyło się spotkanie z p. Wiesławem Pasztą. Tematem przewodnim było krótkofalarstwo. Później rozmowa dotyczyła także kosmosu i profilaktyki. Wysłuchaliśmy ponadto jednej z audycji śp. Ewy Michałowskiej.

• Pasja i talent

• W marcu tego roku miała miejsce premiera tomiku wierszy "Poezja naszych dni", gdzie 46 poetów otrzymało szansę na ukazanie swoich wierszy. Wśród nich znalazła się nasza absolwentka Sara Ghazaryan.

Saro jesteśmy dumni i życzymy dalszych sukcesów.

A tak o poetach i ich wierszach pisze wydawca:

• Nakrętki dla Zuzi

• Nasza szkoła włączyła się w zakręconą akcję zbierania nakrętek dla Zuzi! Jeśli masz w domu plastikowe nakrętki od napojów, mleka, soku, środków chemicznych, prosimy o niewyrzucanie ich – mogą one pomóc w zebraniu środków na operację serduszka Zuzi.

Jak wziąć udział w akcji?

Wystarczy zebrać plastikowe nakrętki i wrzucić je do pojemnika, który znajduje się przy wejściu do szkoły.

Pomaganie wzmacnia

• I Sesja Młodzieżowe Rady Powiatu

• 17 maja 2022r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żurominie odbyła się I Sesja Młodzieżowej Rady Powiatu. Wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Powiatu został Miłosz Truszkowski a sekretarzem Michał Marzec - uczniowie naszej szkoły :)

• Rekrutacja

• Drodzy ósmoklasiści! Od 16 maja można składać wnioski o przyjęcie do naszego liceum. Wnioski i podania można pobrać ze strony internetowej. Znajdziecie je w zakładce REKRUTACJA lub klikając w poniższy link.

Serdecznie zapraszamy! Dołączcie do nas!

• Wręczenie nagród w XVIII Powiatowym Konkursie Ortograficznym o Złote Pióro Starosty Żuromińskiego.

• 12 maja odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XVIII Powiatowym Konkursie Ortograficznym o Złote Pióro Starosty Żuromińskiego.

Tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii w kategorii szkół ponadpodstawowych zdobyła Klaudia Szczypińska, zaś drugie miejsce zajęła Zuzanna Stradomska. Gratulujemy!

Wręczenie nagród miało miejsce w restauracji "Atmosfera". Oprawę artystyczną zapewniła młodzież z naszego liceum. Wystąpili: Alicja Dramińska, Maja Lubaczewska, Magdalena Budka i Hubert Spychała.

zdjęcia: https://www.zuromin-powiat.pl/

• Osobowość Roku 2021/2022

• Tytuł " Osobowość Roku 2021/2022" Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie otrzymał Szymon Woźniak

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Zakończenie roku dla klas maturalnych

• 29 kwietnia odbyła się uroczystość zakończenia roku dla klas maturalnych. Były gratulacje za osiągnięcia dla uczniów, podziękowania dla dyrekcji i wychowawców. Uczniowie młodszych klas przygotowali krótki program artystyczny.

Wszystkim trzecioklasistom serdecznie gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy jak najlepszych rezultatów na egzaminie maturalnym!