• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

• 15 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie odbyły się eliminacje powiatowe ,,Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej".

Uczniowie naszego liceum zajęli następujące miejsca:

1 miejsce - Antoni Wróblewski kl.Ib (będzie reprezentował LO na szczeblu wojewódzkim)

3 miejsce - Zuzanna Wiśniewska kl.Ib

4 miejsce - Kacper Śliwiński kl.IIb

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

• Kampania Białych Serc

• W tym roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą Kampania Białych Serc, która jest solidarnym protestem przeciwko narkotykom oraz innym uzależnienieniom.

• Sukces Alicji i Julii Aniszewskich

• Uczennice klasy pierwszej, Alicja i Julia Aniszewskie, zajęły I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym w tenisie ziemnym w Pabianicach.

Zawodniczki w deblu były nie do pokonania. Podczas dwudniowych zawodów dziewczyny włożyły ogrom pracy i pokazały swoje doskonałe umiejętności.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Turniej Piłki Siatkowej z okazji "Dnia Kobiet 2024"

• 5 marca w hali sportowej przy LO w Żurominie odbył się Turniej Piłki Siatkowej z okazji "Dnia Kobiet 2024". Najlepsze życzenia dla wszystkich Pań!!!

W turnieju wzięło udział 10 drużyn.

Końcowa klasyfikacja:

1 miejsce kl.IIIB,

2 miejsce kl.IIIA,

3 miejsce kl.IIA,

4 miejsce kl.IB dz.,

5 miejsce kl.IVA,

6 miejsce kl.IVB dz.,

7 miejsce kl.IIB,C,

8 miejsce kl. IVB,C,

9 miejsce kl.ID,

10 miejsce kl.IA.

Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla wszystkich biorących udział w turnieju!!!!

• Olimpiada Wiedzy Chemicznej

• Magdalena Krzywda uczennica klasy 1a reprezentowała naszą szkołę w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Chemicznej dla szkół ponadpodstawowych. Organizatorem trzeciego etapu olimpiady był Uniwersytet Jagielloński.

Gratulujemy i życzymy sukcesów

• Olimpiada Znajomości Afryki

• W sobotę 2 marca na Wydziale Teologicznym UKSW w Warszawie odbył się II etap Olimpiady Znajomości Afryki. Nasze liceum reprezentował Radek Budka z klasy 4b

Życzymy sukcesów

• Towarzyski mecz piłki siatkowej

• 27 lutego w naszej hali sportowej odbył się towarzyski mecz piłki siatkowej: LO Żuromin kontra drużyna ligowa kadetów "Zawkrze" Mława, który zakończył się wynikiem 4:0 (25:20, 25:17, 25:15, 25:23) dla naszych gości. Gratulacje i podziękowania dla wszystkich zawodników za sportową walkę!!

• Mecz piłki siatkowej

• 20 lutego w naszej hali sportowej odbył się towarzyski mecz piłki siatkowej: LO Żuromin kontra drużyna Państwowej Straży Pożarnej z Żuromina, który zakończył się wynikiem 3:1 dla naszych gości. Tydzień wcześniej w sparingu tych samych drużyn padł remis 2:2.

Gratulacje i podziękowania dla wszystkich zawodników!

• Walentynki

• Walentynki w Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie. Samorząd Uczniowski zadbał o to, by święto miłości celebrowano nie tylko w środę, 14 lutego. Uczniowie zorganizowali kiermasz ciast (pozyskane pieniądze przekazano na cel charytatywny), rozdali kartki walentynkowe, zaplanowali także wspólne wyjście do kina. W piątek, 16 lutego, zaprezentowali społeczności szkolnej uroczystość, podczas której można było poczuć specyficzny, pełen uroku klimat lat 20. minionego stulecia.

• "Młodzież zapobiega pożarom"

• 15 lutego w Urzędzie Gminy i Miasta Żuromin odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Uczniowie naszego liceum zajęli następujące miejsca:

1 miejsce - Zuzanna Wiśniewska

2 miejsce - Antoni Wróblewski

3 miejsce - Kacper Śliwiński

Wszyscy laureaci wezmą udział w powiatowym etapie Turnieju.

Gratulujemy!

• Wycieczka do Torunia

• 12 lutego uczniowie klas: IIa, IIb, IId i IVa wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Torunia. Spędzili czas, rozwijając swoje zainteresowania. Odwiedzili Escape Room, Muzeum Żywego Piernika i lodowisko.

• 52 Olimpiada Historyczna

• Uczniowie naszego liceum - Magda Wesołowska, Adam Lewiński i Hubert Spychała, wzięli udział w drugim etapie eliminacji okręgowych 52 Olimpiady Historycznej.

• "Ambitna i perspektywiczna młodzież"😊

• Wiktor Wujcik, uczeń klasy Id naszego liceum, został wybrany najpopularniejszym sportowcem powiatu żuromińskiego w kategorii "Ambitna i perspektywiczna młodzież".

Wiktor od ósmego roku życia trenuje w klubie sportowym Wkra Żuromin.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)

• 11 stycznia uczniowie naszego liceum pojechali na wycieczkę do Warszawy. Najpierw uczestniczyli w lekcji muzealnej "Z wizytą u króla", podczas której zwiedzili apartamenty króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w Zamku Królewskim.

A następnie mieli okazję podziwiać instalacje świetlne pod nazwą "Królewski Ogród Światła" w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

• "Konkursu wiedzy o sporcie i kulturze fizycznej"

• Dnia 09.01.2024r. zostały wręczone nagrody zwycięzcom ,,Konkursu wiedzy o sporcie i kulturze fizycznej". Wzięło w nim udział 13 uczniów naszej szkoły.

Wyniki:

1 m-ce Miłosz Truszkowski kl. IVa

2 m-ce ex aequo Cezary Adamski i Michał Szeluga z kl. IVa

(Z powodu nieobecności w szkole Cezarego Adamskiego, w zastępstwie nagrodę odebrał Jakub Karolewski).

Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy za udział w konkursie!

Sponsorem nagród był Bank Spółdzielczy w Żurominie.

• Turniej Piłki Koszykowej Chłopców

• W dniu 09.01.2024 r., w Hali Sportowej przy LO w Żurominie, odbył się Turniej Piłki Koszykowej Chłopców w ramach 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W turnieju wzięło udział 8 drużyn.

Wyniki końcowe turnieju:

1 m-ce kl. IVA,

2 m-ce kl. IIIA,

3 m-ce kl. IIIB,

4 m-ce kl. IIB,C,

5 m-ce kl. IIA,

6 m-ce kl. IVB,C,

7 m-ce kl. ID,

8 m-ce kl.IA

• Orszak Trzech Króli

• Już po raz 7 wyruszyliśmy w ORSZAKU TRZECH KRÓLI W kolorowym korowodzie, z kolędą na ustach, wszyscy świętowaliśmy radośnie.

Dziękujemy za tak liczne przybycie mieszkańcom Żuromina i okolic. I do zobaczenia za rok.