• Spartakiada lekkoatletyczna dla szkół średnich powiatu żuromińskiego

• W dniu 29.09.2021 r. młodzież z naszej szkoły wzięła udział w "SPARTAKIADZIE LEKKOATLETYCZNEJ DLA SZKÓŁ ŚREDNICH Z POWIATU ŻUROMIŃSKIEGO" zorganizowanej przez Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych w Żurominie.

Uczniowie reprezentujący LO ŻUROMIN:

Oliwia Biegalska (II m-ce skok w dal, II m-ce bieg 60 m),

Alicja Więckowska (III m-ce skok w dal),

Julia Oryl, Weronika Wronkowska (III m-ce 600 m),

Amelia Montowska,

Maria Nawotka,

Milena Matwij,

Oliwia Grzywińska (III m-ce pchnięcie kulą),

Kacper Bodenszac (I m-ce bieg 1000 m),

Kacper Piotrowski,

Miłosz Cywiński,

Radosław Budka,

Mateusz Biegalski,

Wiktor Rochoń (I m-ce skok w dal).

W wyniku klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła II miejsce.

Młodzieży LO ŻUROMIN dziękujemy za udział w SPARTAKIADZIE i zaangażowanie.

• Wycieczka uczniów klas pierwszych do Warszawy

• Wszystko czy nic? Iluzja czy prawda? 12 października uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami i opiekunami szukali odpowiedzi na te pytania w Cosmos Muzeum w Warszawie. Uczniowie doskonalili również umiejętność pracy zespołowej w Escape Room, jak również spędzili aktywnie czas w parku trampolin. Wśród nas znaleźli się również fani Jamesa Bonda, którzy obejrzeli najnowsze przygody agenta 007.

• Wycieczka do Torunia

• Dnia 12.10.2021r. odbyła się wycieczka uczniów klasy 2b wraz z opiekunami Jolantą Kosek-Woźnowską, Martą Liszewską i ks. Tomaszem Baranowskim do Torunia. Uczniowie aktywnie spędzili czas w escape room "Dom kłódek". Zabawa w grupach zapewniła im niezapomniane przeżycia i świetną formę spędzenia czasu. W obserwatorium astronomicznym UMK w Toruniu w Piwnicach uczniowie wzięli udział w lekcji astronomii, mogli zobaczyć największy radioteleskop w Europie Wschodniej. Nie zabrakło też elementu religijnego. Uczniowie byli w kościele NMP Gwiazdy Ewangelizacji św. Jana Pawła II. Wychowankowie klasy 2b wspólnie spędzili wolny czas, co przyczyniło się do integracji klasy.

• Wycieczka do Olsztyna

• 4 października młodzież naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Olsztyna. Program wyjazdu obejmował spacer po Skansenie w Olszynku, obserwację nieba warmińskiego w Planetarium, a także intensywny wysiłek fizyczny połączony z zabawą w jump park.

• Wycieczka - świętokrzyskie, Małopolska, Podhale

• Uczniowie wraz z nauczycielami naszego liceum udali się na wycieczkę na południe Polski. Po drodze odwiedzili Kielce, gdzie wzięli udział w warsztatach na Uniwersytecie Medycznym Jana Kochanowskiego. Potem zwiedzili Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz - Birkenau oraz Wadowice. Był tez czas na górskie wycieczki i zabawę w Energylandii. Na koniec - Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Pstrąga Czarnego w Tarnowskich Górach

Opiekę nad młodzieżą podczas wyjazdu sprawowały: p. Marta Liszewska, p. Jolanta Kosek-Woźnowska, p.Beata Łasicka, p. Nina Mierzwiak.

• Wycieczka w Tatry

• Młodzież naszego liceum wraz z opiekunami wyruszyła na wycieczkę w Tatry. Odwiedzili wiele malowniczych miejsc, m. in. Jaszczurówkę, sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Dolinę Kościeliską, Miętusi Przysłop, Dolinę Małej Łąki, Dolinę Strążyska, wodospad Siklawica, Gubałówkę.

Opiekunami wyjazdu byli nasi nauczyciele:. p. A. Spychalska, K. Kruk.

• Rocznica wybuchu II wojny światowej

• 1 września 82 lata temu rozpoczęła się II wojna światowa. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszego liceum wzięli udział w gminnych obchodach rocznicy wybuchu wojny upamiętniających bohaterów walczących o wolność.

Pamiętamy!

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

• 1 września 2021 odbyła się uroczystość ropoczęcia nowego roku szkolnego, podczas której uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie.

Z tej okazji życzymy wszystkim satysfakcji ze zdobywanej wiedzy, a także, by czas spędzony w szkole pozwolił odkrywać pasje i rozwijać zainteresowania. Mamy nadzieję, że nauka w naszym liceum będzie dla wszystkich uczniów źródłem wielu pozytywnych doświadczeń i inspiracją do dalszego rozwoju.